Продавець Інтернет-магазин Тепло розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
596 відгуків
050-909-97-93 , 067-708-64-45 , 095-233-77-55 , 098-67-33-500
+380 (95) 233-77-55
Viber
+380 (50) 909-97-93
Цілодобово

Поради по утепленню

Поради по утепленню

ПОРАДИ ПО УТЕПЛЕННЮ ТА СКОРОЧЕННЯ ТЕПЛОВТРАТ

 

На сьогодні дуже актуальним є питання енергоефективності та теплозбереження. Не секрет, що в нашій країні витрачається значно більше палива та енергоресурсів на опалення, ніж у європейських країнах. Завдання зменшення витрати палива на опалення повинна стояти не тільки на державному рівні, але і бути в пріоритеті у господарів квартир, тобто у нас з вами.

Старі будинки дуже холодні, так і нові, не завжди здатні нас зігріти в холодний період. Звичайно, можна включити всі наявні обігрівачі, але де гарантії, що тепло залишиться всередині будинку, і ми не будемо опалювати вулицю? Крім того, більшість будинків просто «не тримають» тепло, і доводиться використовувати всілякі способи скорочення тепловтрат.

Ідеальним виходом стало б зовнішнє утеплення стін, але, на жаль, не всі можуть дозволити собі виділити пристойну суму з сімейного бюджету на такий захід. Тому, більшості доводиться займатися утепленням квартир зсередини. Існує багато способів мінімізувати тепловтрати в умовах міських квартир, тобто ― не гріти за свій рахунок вулицю і під'їзд і отримувати максимальну температуру в приміщенні при мінімальних витратах і максимальної економії енергоресурсів.

Отже. Перш ніж зайнятися чимось конкретним, уважно огляньте всі вікна, двері, зовнішні стіни, кути своєї квартири на предмет витоку тепла.

     Інфрачервоні керамічні обігрівачі

ПОРАДА ПЕРША – ВІКНА-

Пластикові вікна встановлені замість дерев'яних рам підвищують теплоємність приміщення на 25 %. Навіть утеплення старих вікон, допоможе заощадити до 15 % тепла.

Однозначно, кращим варіантом буде заміна вікон і дверей, що ведуть на балкон, на сучасні склопакети і скління балкона. Звичайно, це вимагатиме певних витрат, але всі ці сучасні технології дійсно добре зберігають тепло.

Якщо немає можливості встановити пластикові вікна, слід прокласти в щілинах, які є між рамою і стулкою вікна, гумові ущільнювачі (їх також виготовляють з поролону, поліуретану і т. п. матеріалів), а край скла потрібно промазати селиконовым герметиком. Приберіть перекоси рам. Це можна зробити, зміцнивши рами за допомогою кутиків. Під віконні укоси і підвіконня слід підкласти утеплювач з поролону або обробити монтажною піною, якщо звідти дме.

Ще один важливий момент. Дуже великий відсоток тепла йде через скло! Навіть пластикові або добре утеплені старі вікна не рятують від проникнення холоду через скло. На сьогоднішній день ця проблема може бути вирішена найшвидшим, недорогим і ефективним способом – ТЕПЛОЗБЕРІГАЮЧА ПЛІВКА! Тонка прозора плівка, яка клеїться зсередини вікна за штапику на двосторонній скотч, замінить собою ще одне скло в вікні. Між холодним склом (внутрішнім) та плівкою утворюється повітряна камера, яка дозволить підвищити температуру в кімнаті в середньому на 30С.

 

ПОРАДА ДРУГА –ДВЕРІ-

Для утеплення старої дерев'яної двері, зазвичай користуються товстим повстю, поролоном або більш сучасним синтепоном, а потім ще й зверху, двері обшивають кожзаменителем або декоративної рейкою. По всьому периметру дверей потрібно прибити або ж приклеїти гумову прокладку.

На сьогоднішній день якісні двері вже обладнують теплоізоляцією. До речі сказати, серйозні виробники завжди демонструють своїм клієнтам ― що за утеплювач ховається всередині дверей. Також слід при покупці перевірити відсутність наскрізних зазорів коли двері закриті.

Після того, як двері встановлена, між одвірком і коробкою двері можлива наявність щілин. Їх потрібно заповнити монтажною піною і зашпаклювати.

 

ПОРАДА ТРЕТЯ –ОПАЛЕННЯ

На сьогоднішній день асортимент ринку обігрівачів/опалювальних приладів може задовольнити будь скидання. Вибрати той чи інший вид обігрівача не складно і кожен з нас керується своїми знаннями, пропонованими вимогами та фінансовими можливостями.

Давайте поговоримо про необхідні якості обігрівачів, про те, наскільки вони повинні бути ефективними і економні!

 

  •  Високий ККД! Обігрівач скільки споживають електричної енергії, стільки ж має і віддавати тепла!
  •  Простота монтажу/демонтажу (відсутність необхідності капітальних реконструкцій). Дуже добре, якщо Ваш обігрівач має функцію мобільного використання (в комплексі з ніжками-стійками).
  •  Можливість управляти температурою кожного приміщення автономно (управління кожним обігрівачем окремо, або групою обігрівачів). Дуже ефективний спосіб економії електроенергії – установка настінного (механічного/електронного) терморегулятора, який контролює температуру нагрівання повітря в кімнаті.
  •  Захищеність обігрівачів від перепадів напруги. Можливість продовжувати свою роботу як при підвищеній, так і при зниженій напрузі. Це великий плюс, особливо, якщо врахувати, що більша частина поломок газових котлів та електроприладів відбувається із-за перепадів напруги.
  •  Відсутність необхідності сервісного обслуговування або будь-яких профілактичних робіт (заміна води/масла), а це вже економія на майбутнє. Встановивши обігрівач один раз, Ви можете спокійно користуватися і економити гроші кожен рік!

 

Радимо Вам закріпити ззаду радіаторів опалення тепловіддзеркалюючий фольгу або ж можна прокласти спеціальний теплоізоляційний матеріал. Це допоможе віддавати тепло в кімнату, а не просто нагрівати стіну. І завжди пам'ятайте — не треба затуляти опалювальні батареї і прибирати їх в різні короби і ніші. Це може бути і красиво, але багато в чому знижує їх тепловіддачу.

 

ПОРАДА ЧЕТВЕРТА–УТЕПЛЕННЯ СТІН-

Щоб стіни, які контактують з вулицею добре утеплити, можна купити скловату/мінеральну вату. Мінус мінвати, це те, що вона з часом просідає і починає вбирати в себе вологу. Закріпити скловату на стіні можливо за допомогою каркаса, виготовленого із спеціального оцинкованого профілю або дерев'яних рейок. Ізолювати її від вологи, потрібно за допомогою водонепроникної плівки, і після цього ще зверху обшити каркас гіпсокартоном. При купівлі пенопластового або пенополиэтиленового теплоізоляційного матеріалу обов'язково поцікавтеся у продавця про наявність вогнестійких добавок, які повинні входити до його складу.

Самий екологічно чистий утеплювач – це натуральна пробка. Але його значний мінус, це дорожнеча. Кріпити такий матеріал можна за допомогою того ж каркаса, спеціального клею або дюбелів. Закрити його Ви зможете панелями (зараз їх величезне різноманіття), або ж сіткою і потім штукатуркою.

У деяких квартирах в зимову пору промерзають захисні шви на кутах, і навіть при гарячих батареях в кімнаті від них віє холодом. Якщо є наскрізні щілини в кутку стін або по периметру стелі, а також статі, то їх потрібно заповнити монтажною піною (як один з варіантів), а потім вже замазати розчином цементу.

 

ПОРАДА П'ЯТА–УТЕПЛЕННЯ СТЕЛІ І ПІДЛОГИ-

Якщо квартира у Вас на останньому поверсі, то буде холодним і стеля. В принципі, його можна утеплити за аналогією зі стінами. Але можна спростити цей процес, просто наклеївши на нього стельову плитку з пінопласту.

Щоб утеплити підлогу, виготовляється каркас з дерев'яного бруса (як один з варіантів) і вже в його секції потрібно помістити теплоізоляційний матеріал. Деякі воліють використовувати при утепленні підлоги цемент (якщо є така технологічна можливість), який змішують з крихтою від пінопласту і таким чином роблять стяжку. Кажуть, такі підлоги виходять досить теплими. По верху такої стяжки можна укласти ламінат, товсті листи фанери, дошки або паркет. Більш «легкий» варіант утеплення підлоги ― ковролін, прибраний під плінтус, традиційні килими, а також різні декоративні покриття, що укладаються за типом паззлов і зберігають тепло.

Якщо ви знаходитесь в процесі ремонту, утеплити підлогу можна капітально. Для цього існує декілька способів. Один з них – електричний тепла підлога. На сьогоднішній день видів такої підлоги безліч – від товстого кабелю, який потрібно заливати стяжкою до легких электроматов, покласти які можна навіть під лінолеум або ламінат. Варіантів управління теплою підлогою теж достатньо. Від банального «вкл/викл» до складної системи програмування часу роботи і температури. Все, знову-таки, залежить від ваших фінансових можливостей. Як показує практика, ніхто з тих, хто вирішив витратитися на теплий пол, про своє рішення не пошкодував.

 

І на останок про вентиляції.

Буває таке, що в квартирі відсутні (не передбачені) вентиляційні отвори. В такому випадку, утепливши всі вікна і двері, стіни, стелю і підлогу Ви створите у себе в квартирі ефект «термоса», у Вас стане жарко і сиро.

І в такому разі, і в разі наявності вентиляційних отворів, але недостатньо ефективних (забиті вентиляційні шахти, неправильна розводка всієї вентиляційної системи і т. д.) Вам доведеться регулярно відкривати вікна і тим самим провітрювати квартиру, сприяючи видаленню зайвої вологи з неї. В цьому немає нічого страшного і марнотратного. Фахівці стверджують, що для нормальної циркуляції повітря в приміщенні, видалення зайвої вологи рекомендовано на 10-15 хвилин щодня (в холодну пору провітрювання можна скоротити до 3-7 хвилин) відкривати всі наявні кватирки в квартирі.

 

Радимо Вам подумати – постійно витрачати гроші на обігрів вулиці/під'їзду, або, утеплює своє житло всього один раз, забути назавжди про цю проблему! 

 

З повагою, колектив магазину Тепло!

© Автор статті " ПОРАДИ ПО УТЕПЛЕННЮ ТА СКОРОЧЕННЯ ТЕПЛОВТРАТ " ― Сатула Євген Валерійович р. Кропивницький (бывшиу Кіровоград) 2016 рік

Повне або часткове копіювання цієї статті можливе лише з письмового дозволу автора з обов'язковим зазначенням посилання на оригінал статті, все перераховане відноситься до інформаційних та друкованим виданням. Порушення даного попередження буде вважатися порушенням прав інтелектуальної власності (згідно Закону України «Про авторське право і суміжні права», керуючись ст. ст. 10,88,209,213,214,215,218).

 

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner